ШКІЛЬНІ БУДНІ ТА СВЯТА



                                                       Свято Букваря

Традиційне шкільне свято – свято Букваря - відбулося у 1-А класі , класний керівник Вініговська Світлана Миколаївна. Це свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком. 
Буквар – перша книга, з якої розпочинається навчання грамоти. Саме з Букваря починається цікавий і захоплюючий шлях у  світ знань.
З нагоди урочистості, у святково прибраному залі, зібралися батьки, вчителі та учні школи. З щирими усмішками, з іскорками у очах, діти розпочали свято Букваря. З великим захопленням маленькі школярики декламували вірші, співали веселі пісеньки та частівки. Здається, ніби зовсім недавно маленькі діти боязко і невпевнено увійшли  в  1 –й клас і все у них було попереду: перша літера, перше прочитане слово, перші радощі і прикрощі, а сьогодні вони вже закінчують перший клас. 
Батькам першокласників були вручені Подяки «За розуміння, співпрацю та підтримку під час навчання у першому класі».
А першокласникам, побажання – ніколи не зупинятися на дорозі Знань, бо вона цікава і по – справжньому нескінченна. Це лише перший крок, а попереду ще десять років…














Свято "Прощавай, початкова школо!"

    Надворі  травень. Весна розквітла веселковими барвами у повній своїй красі.
     ... Здається, тільки вчора батьки привели своїх діток за руку вперше до Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8, пролунав перший у їхньому житті дзвоник, і вони вперше сіли за парту, відкривши першу свою книжку – Буквар.  І ось вже вони закінчують 4 клас, прощаються з початковою школою… За ці чотири роки діти поринули у цікавий світ знань,  відкрили дорогу до Країни знань. Скільки зусиль прикладено для того, щоб подолати цю першу сходинку. І в цьому велика заслуга  перших вчителів: Внрхогляд Валентини Василівни (4-А клас), Клекач Тетяни Петрівни (4-Б клас). Добрі, розуміючі, з даром від Бога педагоги чудово знаютьсвою справу. Це дуже добре видно по дітях: вони стали серйозними, старанними, уважними, вихованими, дисциплінованими. А найголовніше— в них є бажання вчитися, прагнення пізнавати навколишній світ. Про це свідчить яскравий вогник цікавості в їх оченятах.
     Свято «Прощавай, початкова школо!» показало, що четвертокласники успішно склали іспит на старанність, розум і кмітливість. А батьки з відеокамерами і фотоапаратами просто не могли намилуватися  своєю вже дорослою «малечею», щедро винагороджені за всі хвилювання та  приготування до свята.
             Середня школа з радістю прийняла четвертокласників до своєї родини.
















Оздоровлення дітей у пришкільному таборі "Юннат"


Швидко спливає час...  Ще один навчальний рік прямує до свого завершення. Пройшли підсумкові роботи та навчальні екскурсії, і знову в нашій школі, як і в інших школах країни,  гостинно розпочав свою роботу пришкільний оздоровчий табір з денним перебуванням.

Для багатьох батьків такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім'я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в заміський табір вимагає значних матеріальних витрат.



Святковий концерт



Смачний обід



Відпочинок у лісі



Смачні ковбаски


Ми туристи




1 вересня – День знань


Початок нового навчального року, здавалося б, звичайна щорічна подія, але для вчителів та учнів цей перший день осені постає в пам’яті відлунням першого шкільного дзвоника і початком сходження до вершин країни Знань.
У цей день усі навчальні заклади привітно відкривають двері для своїх вихованців та їхніх батьків, запрошують на свято. День знань символізує завершення літніх канікул та початок нового навчального року, що викликає у школярів та студентів одночасно і сум, і радість. З одного боку, їм так не хочеться прощатися з сезоном відпочинку та розваг і знову дисципліновано «гризти граніт науки», а з іншого — нарешті можна зустріти улюблених педагогів, однокласників чи одногрупників, розповісти про літні пригоди та зануритися у цікавий світ інформації і нових знань.
     У День знань, 1 вересня, подвір’я нашої школи наповнилося радісним гомоном. Як і зазвичай для одинадцятикласників і першачків це свято було особливим. Малеча вступала у велику шкільну родину, тримаючи за руки випускників, кожен з яких розумів, що залишається остання нагода, щоб надолужити та примножити свої знання, реалізувати й розкрити себе якнайповніше.         
 Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Здавалося, ще жодного разу Гімн України не звучав так потужно, сплітаючи в одне ціле багатоголосся дітей, батьків та вчителів.
    Вітаємо всіх із початком вдалого підйому сходинками знань і бажаємо нових досягнень і перемог!





























Перший урок-2016 рік 

Тема: Це - наше і це - твоє.

Перший урок-2016. Тема: Це - наше і це - твоє.


























Семінар-практикум вчителів 2-их класів
Не можливо уявити належний рівень життєвої компетенції людини без оволодінням мовленням. Рідне слово є основою розумового розвитку й скарбницею всіх знань. Актуальність сучасного мовленнєвого розвитку в учнів початкової школи визначається завданнями щодо створення оптимальних умов для найповнішого розкриття потенційних можливостей кожної дитини.
З метою поглиблення та систематизації знань педагогів щодо використання ефективних підходів для розвитку комунікативної компетенції 22 листопада 2016 року на базі Шепетівської  ЗОШ №8 проведено семінар-практикум вчителів 2-их класів на тему «Комунікативний розвиток другокласників».
У роботі семінару взяли участь вчителі 2-их класів всіх шкіл міста. Інструктивно-методичний супровід семінару здійснювали вчителі нашої школи Вініговська С.М., Верхогляд В.В. та психолог Туринська К.Л.
Теоритичний матеріал переплітався та закріплювався практичними вправами, іграми, інсценізаціями. Тимчасово педагоги перевтілювалися на своїх учнів, де малювали, відгадували та розігрували нестандартні ситуації.

З піднесеним настроєм, з новими знаннями та найкращими побажаннями завершився семінар.

    

























Звіт вчителів, що атестуються 

8 лютого пройшов звіт вчителів початкових класів, що атестуються.
Це Вініговська С.М., Клекач Т.П., Гайтан Т.А., Верхогляд В.В.
у своїх виступах вчителі проаналізували свою роботу за міжатестаційний період. Поділилися досвідом роботи з колегами, щодо використання прийомів, методів і форм роботи з учнями для досягнення певних результатів. Це ігрові технології, розвиток комунікативних здібностей молодших школярів, згуртування учнівського  колективу, залучення дітей до різних виховних заходів.







 Тиждень книги  





















Тиждень початкових класів


































2017 - 2018 навчальний рік

Міжнародний день Миру

  21 вересня наша школа відзначала Міжнародний день Миру.    Класний керівник
2 – Б класу провела виховну годину  під девізом: «Україна бажає миру». Діти висловлювали свої думки щодо розуміння значення слова мир. Переглянули відеоролик  про історію заснування  Міжнародного дня Миру, прослухали пісню «Нам треба миру». Учні дізналися, що в усьому світі символом миру вважається білий голуб. Тому група дітей виготовляла з паперу білих голубів, а інша малювали мирну планету Земля.
Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли  люди живуть спокійно, земля буяє квітом, а  не здригається від страшних вибухів, а діти вільно спілкуються, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим.
Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі.








Відзначення Дня козацтва


                                                                                              Ми маленькі козачата,
Станем справжніми людьми.
                                                                                                  Ми кохаєм рідну пісню,
                                                                                         Україну любим ми.

Напередодні святкування Дня українського козацтва стало традиційним проведення посвяти в козаки ,щоб культура та традиції українського народу стали невід'ємною частиною душі кожного учня, тим зернятком з якого зростає особистість.
Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. 
До Дня українського козацтва класним керівником1-А класу Гаврилюк Т.О.   було проведено «Козацькі розваги»  та посвята у козачата.
На святі  учні поринули у світ козацького побуту: діти змагалися між собою поділившись на дві команди, розповідали віршики,співали пісні,переглянули відеофільм.
















День Гідності та Свободи

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Учні початкових класів долучилися до проведення виховних годин  напередодні Дня Гідності та Свободи , яке відзначатиметься 21 листопада 2017 року.
Діти  4 класу разом зі своїм класним керівником Дисик М.О.  вшанували  пам’ять тих, хто поклав життя за незалежність та свободу нашої Батьківщини на майдані Незалежності, в Луганській та Донецькій області.З великою увагою  учні слухали про події на сході нашої країни, співчували своїм  ровесникам , що переживають страхіття війни в наш час. Кожна дитина мала змогу прикріпити маленьке жовто-блакитне сердечко на мапу Батьківщини зі своїми побажаннями Україні, її народу із надією на світле майбутнє.
А учні 2 - А класу, класний керівник Клекач Т.П., знаходили на карті Україну, грали у гру «Склади слово», розповідали про Україну, як європейську державу (гра  «Мікрофон»).
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!
    Слава Україні! Героям слава!













Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти
(виховна година)

-         Що ж означає слово «дружба»? Хто такий друг, товариш?
 Дружба- це коли люди підтримують один одного у біді і радості; разом проводять багато часу; разом їм цікаво і весело.
 Дружба(за тлумачним словником) – це стосунки між людьми, в основі яких знаходиться взаємна прихильність,відданість,товариська солідарність, духовна близькість,спільність інтересів, приязнь, дружність.
 Про дружбу написано тисячі сторінок, сотні віршів, поем, романів. Говорять, що дружба потрібна людині тільки трішечки менше, ніж їжа та повітря.
Зараз усі ви – школярі. Основна ваш праця – навчання. Воно вимагає вміння жити в колективі, довіряючи одне одному, організованості, дисципліни, відповідальності за свої слова та вчинки. Саме в школі ви вчитеся підпорядковувати свої інтереси інтересам класу, шанувати старших, довіряти й поважати товаришів.
Тому класний керівник  2-Б класу(Верхогляд В.В.) провела виховну годину на тему "Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти". Метою  було поглибити і розширити уявлення про дружбу; показати необхідність дружити; вчити дітей правильно обирати друзів, знайомитися,спілкуватися і товаришувати.
Розвивати загальнолюдські чесноти.
Виховувати  бажання бути справжнім другом. Сприяти зміцненню класного колективу.
під час проведення виховної години учні відгадували загадки, складали прислів'я про дружбу.





Співали пісні про дружбу та вчили мирилки.






Грали у рухливу гру.




А допомагала вчитися дружити  квіточка –семицвіточка. Вона незвичайна, бо мала назву «Дружба». Свої кольорові пелюстки вона  розкрила  коли діти назвали всі правила дружби.



Хай же цвіте вона і розквітає у       ваших душах добротою і ласкою, справжніми людяними вчинками, хай мир і дружба, любов і злагода оселяться в нашому класі.  Ми  будемо вчитися  уступати один одному, поважати і допомагати один одному.
 

19 грудня - День святого Миколая

  
   Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. 
     Ось і до  учнів 2-А класу завітав  святий Миколай. Діти співали йому пісні, читали вірші, відгадували його загадки. Обіцяли гарно вчитися, слухати батьків, дружити, ніколи нікого не ображати, бути чемними. За це їм Миколай подарував гарні подарунки.








День Соборності України



          22 січня виповнюється 99 років відтоді як на Софіївському майдані у Києві в урочистій атмосфері проголосили соборність України. Подія увійшла в історію як приклад героїчних державотворчих устремлінь наших дідів і прадідів.
              На сьогодні необхідно донести до дітей розвиток подій того часу, оскільки тепер – це актуальне питання. Адже їх батьки, дідусі, брати теж волю і незалежність своєї держави, а також її цілісність. Тому в нашій школі проведено ряд заходів, на яких молодші учні більше дізнавалися про традиції свого народу, познайомились з історією свого народу, ще раз звернулися до усної народної творчості українців, співали пісні, інсценізували казки. Проведено екскурсії до патріотичних куточків школи.
Такі уроки мають стати підґрунтям для сучасників, насамперед, щоб не повторити помилок минулого.













Немає коментарів:

Дописати коментар