ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ

розробки уроків морально-етичне вихованняhttps://1drv.ms/w/s!AumHPDIXV8qHc8sUGxK3NgT96Xs



МІЙ СОНЯЧНИЙ ДІМ – ЦЕ МОЯ УКРАЇНА!
(урок-мандрівка для учнів 1 класу)

Мета: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –
самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з
правилами роботи в парі; загальнокультурна – дотримуватись норм
мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна – дотримуватись правильної
постави за партою; предметні – ознайомити з державними і народними
символами України, розвивати активний словниковий запас учнів; розвивати
уяву, мислення, увагу, пам’ять; виховувати толерантність у взаємодії з учнями,
почуття гордості і любові до Батьківщини).
Обладнання: плакати національної символіки, географічна карта
України, аркуші з назвами тематичних зупинок уроку, аркуш для роботи в
парах , у кожного учня паперова квітка .

Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
 - Дорогі діти! Сьогодні пролунав для вас перший дзвоник, розпочалося ваше шкільне життя. Я  вітаю вас із першим навчальним днем,з першим шкільним святом, з першим уроком. 
-        Послухайте уважно вірш Дмитра Павличка про школу.
Наче вулик наша школа,
Вся вона гуде, як рій.
І здається, що довкола
Розквітають квіти мрій.
Бігають, сміються діти,
Та лиш дзвоник задзвенить –
Стане тихо, ніби в квіти
Заховались бджоли вмить.
-        З чим автор вірша порівнює школу? Чому? Чому дітей порівнює з бджолами?
(Діти дають відповіді на поставлені запитання.)
-        А хто з вас знає, чому навчає школа?
В школі вчать дітей читати
І писати будуть вчить.
На екскурсії водить.
Будуть вчити рахувати,
Танцювати і співати.
Ще навчать, як в світі жити,
Зі всіма дітьми дружити
Вчать у школі працювати,
Труднощі перемагати.
Завжди правду говорити.
В світі лиш добро творити!
-        Правильно! Дякую, дітки!  Всьому цьому ви навчитесь у школі. Головне, щоб були слухняними, уважними, працьовитими і дисциплінованими учнями. Дуже хочеться, щоб  шкільне життя було для вас цікавим, щоб ви полюбили навчання, полюбили свою школу і прагнули дізнатися якомога більше.
-        Сьогодні всі школи нашої рідної держави – України відкрили свої двері багатьом тисячам першокласників. Усі вони сьогодні, як і ви, вперше сіли за шкільні парти, щоб здобувати знання, знайти нових друзів, вирушили у цікаву подорож по Країні Знань. Але кожна нова подорож починається зі знайомства. Тому нам теж треба познайомитися. Давайте пограємо в гру «Тісне коло»
(Усі стають в коло і беруться за руки. Я  ваша перша вчителька. Звуть мене Валентина Василівна. Ми разом будемо вчитися читати, писати, рахувати, розкриємо багато секретів і таємниць. Разом пройдемо багатьма стежками Країни Знань. А тепер ви скажіть своє ім’я. Молодці!
- Ось тепер ми друзі! А з друзями  можна ділити   радість і сум, перемоги і невдачі, разом робити добрі і корисні справи.
ІІ. Ознайомлення з темою та правилами проведення уроку-мандрівки
- Сьогодні ми з вами вирушаємо в мандрівку нашою країною.
У нас є малюнок, на якому зображені зупинки. Ми будемо рухатися від одної до іншої
Під час мандрівки треба бути дуже уважним, щоб багато чого запам’ятати.
ІІІ. Осмислення та усвідомлення вивченого матеріалу
-        Любі діти, ви йдете до школи у ювілейний для нашої країни рік. 24 серпня ми відсвяткували 25 років незалежності України.

Перша зупинка – «Моя Батьківщина»
- Хто з вас здогадається про яку країну йде мова?
Незалежна і єдина
Що то, діти за країна –
Неба синього блакить,
На ланах у серпні жито
Стиглим золотом блищить?
Люди мудрі, працьовиті
У країні тій живуть.
На чуже не зазіхають
І свого не віддадуть.
Гори є і полонини,
Є моря, річки, ліси…
Загалом, то є країна
Невимовної краси!
Гордо, голосно, дитино,
Ти назви ім’я країни,
У якій, хвалити Бога,
Народився і живеш.
Їй дочкою є чи сином
І, коли ти підростеш,
Будеш їй творити славу,
Розбудовувать державу.
Отже, зветься ця країна,
Незалежна і єдина –
(відповіді дітей)
Наша ненька – Україна!
Наталія Козленко
- Отже, як називається наша країна?
- Україна для нас – Батьківщина. Що означає це слово?
Учитель: Слово Батьківщина – від слова батько. Це земля, на якій ви
народилися, де народилися і ваші діди, і ваші батьки, і всі ми.
Якщо ви подивитесь на карту, то побачите гори, і моря, і річки. А в наше вікно
видно школу, дерева, ігровий майданчик, вулицю. Саме з нашої вулиці, чудових
краєвидів рідного краю складається наша Батьківщина, земля моїх батьків.

Друга зупинка – «Сонячний дім»
- На цій зупинці ми вивчимо вірш А. Німенка про Україну.
СОНЯЧНИЙ ДІМ
Привітний і світлий наш сонячний дім,
Як радісно й весело жити у нім.
Тут мамина пісня і усмішка тата.
В любові й добрі тут зростають малята.
Дзвінка наша пісня до сонечка лине:
«Мій сонячний дім – це моя Україна!»

Третя зупинка – «Державні символи»
- Кожна держава має свої державні символи, які люди бережуть і
шанують. Такими символами є Державний Прапор України, Державний Герб
України, Державний Гімн України.
Державний Прапор України складається з двох смуг: синьої та жовтої.
Жовта колір симовлізує багатство України – хліб, золотий степ, залитий
сонячним промінням; синій – чисте небо. А якщо змішати ці дві фарби, то вийде
зелений колір – колір життя.
Учні слухають вірш Д. Павличка «Наш прапор»:
Небеса блакитні
Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.
Прапор наш, як літо,
В сонці майорить.
По долині – жито,
По горі – блакить.
(Під час читання вірша вчитель ще раз показує кольори на прапорах.)
Державний Гімн України – це національний гімн на музику
М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського
«Ще не вмерла України і слава, і воля».
Під час виконання Державного Гімну України всі повинні встати.
Малий Державний Герб України (тризуб) – знак княжої держави
Володимира Великого.

Четверта зупинка – музична фізкультхвилинка.
-        Може в нас вже хтось стомився? Мов вербичка похилився?
Треба  дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.
Ручки  вгору, ручки вниз, ти сусідові всміхнись.
Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.
Ручки ззаду покладемо, головою поведемо.
Дружно всі присядемо і за парти сядемо.

П’ята зупинка – «Український віночок» (народні символи).
- Наші предки дуже любили квіти. Вони прикрашали ними оселю,
лікувалися ними і просто шанували. Ось, що символізували деякі рослини:
верба – здоров’я, міць;
жито – достаток;
калина – краса, молодість;
барвінок – вічність.
Українці вплітали квіти у віночок, який є народним символом. Вінки не
лише прикрашали зачіску, а й були оберегом для кожного.

Шоста зупинка – «Віночок нашого класу»
- Сьогодні ми стали теж однією великою родиною, бо будемо разом
вчитися, відпочивати, товаришувати. Ми разом створимо віночок нашого класу.
На плакаті – кордони нашої держави. Давайте прикріпимо вздовж них свої
квіти, і це буде нам згадкою про наш перший урок.
ІV. Підсумок уроку
- Що найбільше запам’яталося з уроку?


Немає коментарів:

Дописати коментар